Europalety są nierozerwalnie związane z przesyłkami krajowymi oraz międzynarodowymi. Wspólne wykorzystanie europalet przez przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne wpływa na zwiększenie efektywności zarówno w zakresie transportu jak i przechowywania. Większość krajów ma jednak własne regulacje dotyczące palet, które często różnią się od międzynarodowych standardów.
Przyspiesz Logistykę!
Europaleta plastikowa jest jednym z najlepszych narzędzi do przyspieszenia logistyki. Jest ona lekka, trwała i bezobsługowa – co sprawia, że łatwiej ją przenosić, niezależnie od tego, czy jest wypełniona ciężkimi towarami, czy pusta. Wykonana z wytrzymałego plastiku, jest odporna na uszkodzenia, wilgoć i pleśń, co oznacza, że zawartość pozostanie bezpieczna i sucha podczas transportu.
Europaleta plastikowa jest także bardzo wygodna, ponieważ jest zaprojektowana tak, aby można było ją łatwo przemieszczać i przechowywać. Nie ma konieczności ładowania i wyładowywania, ponieważ jest ona zaprojektowana do wielokrotnego użytku. Nie wymaga ona żadnych narzędzi ani narzędzi do montażu, co przyspiesza proces logistyczny i pozwala zaoszczędzić czas.
Europalety – Standardy międzynarodowe i krajowe
Europalety są jednym z najważniejszych elementów transportu towarów w międzynarodowym handlu. Tak więc, kraje na całym świecie opracowały międzynarodowe i krajowe normy dotyczące ich wymiarów i masy, aby ułatwić wzajemne przesyłanie towarów. Normy te dotyczą również europalet plastikowych, które stają się coraz bardziej popularne.
Konwencja międzynarodowa dotycząca wymiarów i masy europalet została opracowana w 1947 roku przez instytucję znaną jako EUR-pal. Ustanawia ona ścisłe standardy wymiarów i masy dla wszystkich europalet, które są wykorzystywane w międzynarodowym handlu. Normy te są również stosowane w odniesieniu do europalet plastikowych, które są zgodne z tymi samymi wymiarami i masami, co europalety drewniane. W związku z tym umożliwiają one wspólny transport towarów na wszystkich rynkach międzynarodowych.