Wiele osób chce stracić zbędne kilogramy, które mogą być efektem siedzącego trybu życia, podjadania czy też spędzania czasu w domu bez aktywności fizycznej. Aby schudnąć konieczny jest ujemny bilans kaloryczny, który może być osiągnięty albo przez ćwiczenia, albo przez dietę, lub połączenie tych dwóch. Wczasy odchudzające w górach to konsultacje ze specjalistami, którzy pokażą uczestnikom w jaki sposób stracić zbędne kilogramy.
Co zapakować na wczasy odchudzające w górach?
Wczasy odchudzające nie różnią się zasadniczo od zwykłych wczasów. Jedynie ich cel jest inny – dlatego zorganizowane są różne aktywności. Z tego powodu nie ma konieczności pakowania dodatkowych rzeczy do bagażu wyjeżdżając na tego typu turnus.
Warto oczywiście zabrać strój sportowy, buty do chodzenia po górskich szlakach, a jeśli ośrodek wyposażony jest w basen, warto zabrać strój kąpielowy i czepek oraz dodatkowy ręcznik. Zazwyczaj organizator przesyła listę potrzebnych rzeczy do uczestników turnusu.
W jaki sposób specjaliści pomagają zrzucić kilogramy w czasie wczasów odchudzających? Aby osiągnąć ujemny bilans energetyczny i tym samym schudnąć konieczne jest poznanie swojego zapotrzebowania na kalorie. Dietetyk zatrudniony do obsługi wczasowiczów ustali, ile maksymalnie można przyswoić kalorii i dopasuje do tego odpowiednią, zdrową i smaczną dietę. Trener personalny czy fizjoterapeuta wskaże, jakie ćwiczenia będą najbardziej efektywne gdy chodzi o spalanie kalorii. Ujemny bilans kaloryczny to z kolei prosta droga do zrzucenia kilogramów. Należy jednak pamiętać, aby nie wracać do starych nawyków już po powrocie z wczasów.
Dlaczego góry to idealne miejsce na wczasy odchudzające?
Wczasy odchudzające w górach organizowane są przez wiele różnych ośrodków. Ma na to wpływ specyficzny mikroklimat oraz fakt, że aktywność fizyczna w górach jest dostosowana do różnego stopnia trudności.
W górach łatwo znaleźć szlaki zarówno dla początkujących osób, jak i takich, które poradzą sobie z większymi wyzwaniami. Równie ważna jest doskonała baza hotelowa na tym turystycznym obszarze.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra